BABALAR GÜNÜ & PAMUK BABAM (2)

Pamuk Babama !!!

Bana uçabileceğim kanatlar verdiğin için teşekkürler..

Bitmeyen ,tükenmeyen sevginle,kocaman yüreğinle hep yanımızdasın,hep arkamızdasın,hep sığınamızsın...

Bizim için dünyalara bedelsin....

Canımsın!!! Kanımsın!!! Birtanemsin!! 

Babalar günün kutlu olsun....

 

Babalar günü ,babaların ailedeki ve toplumdaki önemini yansıtabilmek için,ailedeki baba sevgisinin daha çoğalması ve bağların daha sağlamlaşması için çok önemlidir...Sadece senede bir gün değil,her gün bunun önemi ve değeri anlatılmalıdır..
BABALAR GÜNÜNÜN TARİHÇESİ

Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, Anneler Günü gibi babaların da bir günü olması gerektiğini düşünmekteydi. Dodd'un babası annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına büyütmüştü. Babasının doğum günü olan 5 Haziran'ın Babalar Günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamış ama bu çalışmalar o tarihe yetişemeyerek kutlamalar haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelenmiştir.
Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910'da Washington'un Spokane şehrinde kutlanmıştır. 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları desteklemiş; ama resmi olarak Babalar Günü ilan etmemiştir.] 1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımlamıştır. 1972 yılındaysa başkan Richard Nixon'ın imzasıyla Babalar Günü yasal olarak ABD'de resmi tatil ilan edilmiştir.
Katolikler ise Babalar Günü olarak farklı bir tarihi kutlarlar. Onlar bu kutlamayı dini açıdan ele alıp Hıristiyanlık peygamberi İsa'nın babası anısına, Mart ayının 19. gününü St. Joseph Günü adı altında babalarına armağan etmektedirler. Bazı ülkelerde bu kutlamalar dini özelliklerinin dışına çıkmıştır.
Kaynak:Google

8 yorum:

 1. Yanıtlar
  1. Hepimize,bütün babalarımızla birlikte..

   Sil
 2. Bütün ailenle beraber babalar gününüz kutlu olsun.
  Fuat Amca'mla nice mutlu babalar günü diliyorum, sevgiler herbirinize.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Pırılcım ileteceğim..sevgiler..

   Sil
 3. Canım ne güzel bir paylaşım olmuş, senin benim ve tüm babalarımızın babalar günü kutlu olsunnnn

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim,İlknurcum hepsinin kutlu olsun....sevgiler..

   Sil
 4. Arkadaşım ben de senin sayende buradan babanın ve tüm babaların babalar gününü kutluyorum.Ne mutlu babana senin gibi bir evlat yetiştirmiş.Eminim seninle gurur duyuyordur.Kucak dolusu sevgiler yolluyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Arzucum çok teşekkürler,bendende sana kucak dolusu sevgiler..

   Sil

Image and video hosting by TinyPic

Nurşen Aksoy

Image and video hosting by TinyPic